• سال93

 

صورتجلسات


 
 
به یاری خدا، راهی می یابیم یا می سازیم

اولین جلسه رسمی "ستاد HTLV-Iو بیماریهای وابسته" دانشگاه علوم پزشکی مشهد در روز دوشنبه مورخه 3/5/1390 با حضور آقایان دکتر توکل افشاری (معاونت پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد)، دکتر اعتمادی (رئیس ستاد)، دکتر فرید (دبیر ستاد)، دکتر رفعت پناه، دکتر شیردل، دکتر بوستانی، دکتر درخشان، دکتر قزوینی، دکتر رضایی، دکتر پورسید (کارشناس مسئول پژوهشی ستاد)، دکتر بیدخوری (نماینده جهاد دانشگاهی) و خانم دکتر بازرگانی (نماینده سازمان انتقال خون) در محل ساختمان قرشی (معاونت پژوهشی) تشکیل گردید. معاونت آموزشی دانشگاه و نمایندگان بیمارستان رضوی و داروسازی ثامن از غایبین این جلسه بودند.

در ابتدا پس از صحبت های آقایان دکتر اعتمادی، دکتر توکل افشاری، دکتر فرید و سایر شرکت کنندگان مبنی بر اهمیت امور مربوط به تبدیل ستاد به قطب آموزشی و پژوهشی کشور، تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید:

1)مقرر گردید به منظور معرفی ستاد و اعلام جهت گیری آن به سمت تشکیل قطب آموزشی و پژوهشی نامه ای از سوی معاونت پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و استانداری خراسان رضوی ارسال گردد. در همین راستا مقرر شد نامه ای نیز به ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی مشهد که ریاست کمیته سلامت استان می باشند، ارسال گردد.

2)مقرر گردید جهت مشارکت فعال در امور ستاد و معرفی نماینده، به ارگان های مرتبط بخصوص معاونت محترم بهداشتی دانشگاه (حتی المقدور نماینده شورای پژوهشی آن)، سازمان نظام پزشکی، ﻣﺆسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی مشهد، از سوی معاونت محترم پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد نامه ارسال گردد.

3)مقرر گردید به منظور تعیین میزان مشارکت سازمان ها نامه ای به جهاد دانشگاهی مشهد جهت برگزاری سمینار علمی، کارگاه های مرتبط و نیز اطلاع رسانی از طریق رسانه های عمومی (ایسنا و غیره)، سازمان انتقال خون جهت ارسال نمونه های مثبت به ستاد و همچنین بیمارستان رضوی ارسال گردد.

4)مقرر گردید به منظور همکاری و مشارکت فعال دانشگاه های علوم پزشکی نیشابور و سبزوار در امور وابسته به ستاد نامه ای از سوی معاونت پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به رؤسای آن دانشگاه ها ارسال گردد.

5)مقرر گردید به منظور ایجاد هماهنگی بیشتر در امور آموزشی، پژوهشی و درمانی مرتبط با ویروس HTLV-I، ستاد فوق الذکر به عنوان یک کانون متمرکز، محل بررسی و ارزیابی کلیه فعالیت های مربوطه از جمله طرح های تحقیقاتی، تزریق بودجه و غیره تبدیل گردیده و نامه ای در همین راستا به سازمان ها و بیمارستان های همکار و همچنین دانشگاه های علوم پزشکی استان خراسان رضوی ارسال گردد.

6)مقرر گردید به منظور تسهیل در تأمین بودجه و همچنین عدم موازی کاری در انجام طرح های پژوهشی، شبکه بین المللی HTLV-I و ستاد HTLV-I ادغام و در قالب یک نام واحد با عنوان "ستاد HTLV-I و بیماریهای وابسته" فعالیت نموده و فعالیت های بخش HTLV-I گروه پژوهشی ایدز و هپاتیت و HTLV-I جهاد دانشگاهی مشهد با ستاد HTLV-I در قالب "ستاد HTLV-I و بیماریهای وابسته" هماهنگ گردد.

7)مقرر گردید با تهیه امکانات اولیه آزمایشگاهی از سوی معاونت پژوهشی دانشگاه، نمونه های افراد مثبت شامل سرم، DNA، RNA و cDNA استخراج شده در قالب یک بانک جمع آوری نمونه در بیمارستان قائم(عج) مشهد ذخیره گردد.

8)مقرر گردید به منظور تقویت بنیه آموزشی و پژوهشی ستاد، مواردی از قبیل انتقال وب سایت ستاد با آدرس www.HTLV-I.com به زیرمجموعه مراکز تحقیقاتی وب سایت دانشگاه علوم پزشکی مشهد، قرار دادن بانک مقالات و سایر اسناد علمی به روز شده مربوط به ویروس HTLV-I در وب سایت ستاد، قرار دادن پایان نامه ها، طرح های تحقیقاتی انجام شده و مقالات استخراج شده از آن ها در وب سایت ستاد، افزودن اولویت های پژوهشی ستاد (بررسی اپیدمیولوژیک شیوع ویروس HTLV-I و بیماریهای وابسته در شهرهای استان خراسان رضوی و سایر استان های کشور) و نحوه صحيح آدرس دهی در مقالات فارسی و انگلیسی با انتخاب یک الگوی واحد به وب سایت مربوطه، برنامه ریزی جهت ایجاد دوره های پژوهشی PhD by Research و Postdoctoral ویژه ویروس HTLV-I در دانشگاه علوم پزشکی مشهد و همچنین برگزاری همایش های مدون جهت تقویت ارتباطاتملی و بین المللیانجام گردد.

9)مقرر گردید به منظور خدمات رسانی بهتر، با حمایت معاونت پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و تهیه نرم افزار مناسب، Registry اختصاصی ویروس HTLV-I شامل اطلاعات مربوط به سرم، DNA و RNA استخراج شده از حاملین و بیماران سراسر کشور در محل دفتر ستاد در بیمارستان قائم(عج) مشهد ایجاد گردد.

10)مقرر گردید یک نفر از اعضای ستاد به عنوان مسئول ارتباط با خیرین ( Charity) انتخاب گردد.

11)مقرر گردید به منظور ایجاد هماهنگی های لازم و اتخاذ تصمیم های شایسته و هدفمند، جلسات واحد برنامه ریزی و کنترل "ستاد HTLV-I و بیماریهای وابسته" هر دو ماه یک بار در محل معاونت پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ساختمان قرشی برگزار گردد. در پایان نیز مقرر گردید با تعیین شاخص ارزیابی برای ستاد، عملکرد سالانه آن به معاونت پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گزارش گردد.
 
 
 
 

بازديدكنندگان

امروز: 76
ديروز:23
اين هفته: 99
هفته‌ي گذشته: 218
اين ماه: 750
ماه گذشته: 1379
افراد آنلاين:1
اعضا ی آنلاین : 0
مهمان آنلاین : 1

اوقات شرعی

دانشگاه علوم پزشکی مشهد | Mashhad University of Medical Sciences | جامعة مشهد للعلوم الطبية
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به دانشگاه علوم پزشکی مشهد می باشد. هرگونه کپی برداری از مطالب آن تنها با ذکر منبع بلامانع است.